انتخاب پارچه یکی از گزینه هایی است که به ما کمک می تواند تجربه متفاوتی از مبل برای تکمیل کردن طراحی داخلی خانه خود داشته باشیم.

در صورتی که انتخاب صحیحی برای پارچه مبل منزل تان نداشته باشید، متحمل هزینه های اضافه خواهید و همینطور بدلیل عدم تناسب بین رنگ چوب، رنگ پارچه و همینطور سبک دکوراسیون بعد از مدتی دچار دل زدگی نسبت به فضای محل چیدمان مبلمان خواهید داشت.

برای انتخاب پارچه مناسب حتما از مشاوره کارشناسان فروش برندهای مبلمان کمک بگیرید، تصاویر ژورنالی زیادی ببینید و تحقیق کنید چرا که انتخاب پارچه یکی از مهم ترین بخش ها در خرید مبلمان است و تمام جلوه و زیبایی مبل منزل تان به رنگ و لعاب پارچه بستگی دارد.

و البته که جنس پارچه نیز در ماندگاری و دوام این رنگ و لعاب و جذابیت پارچه تاثیر بسزایی دارد.

 

فروشندگان پارچه مبلی در یافت آباد

راسته پارچه مبلی

 

برای مبلمان پارچه ساده مناسب است یا طرح دار ؟

در سال های اخیر با مدرن شدن زندگی مردم از پارچه های ساده تر برای مبلمان و پارچه های طرح دار یا گل دار به عنوان پارچه مخصوص کوسن مبل استفاده شده است.

 

انواع پارچه مبلی

انواع پارچه های مبلی در دسته بندی زیر جای می گیرد:

  1. پارچه طبیعی
  2. پارچه دست ساز یا مصنوعی
  3. پارچه ترکیبی

پارچه های طبیعی به دلیل نفوذ آب و مایعات و همچنین بوی طبیعی الیاف مثل پشم و پنبه گزینه خوبی برای مبل های کلاسیک یا مبلمان مدرن نیستند اما می توانند برای علاقه مندان به این نوع پارچه های مبلی، یک گزینه خوب برای مبلمان باغی باشند اما در مقابل نقطه قوت شان هم مقام بودن نسبت به پارگی و همینطور سهولت در تمیز کردن این نوع پارچه است.

 

نکات مهم در انتخاب و خرید پارچه مبلی

مهم ترین نکته در انتخاب پارچه برای مبل تراکم و بافت پارچه است.

دومین موردی که در انتخاب پارچه مبل باید بدان توجه کرد رنگ مناسب پارچه که تناسب با رنگ چوب مبل داشته باشد و همینطور تناسب با طراحی داخلی منزل است.

از پارچه های معروف و برند که در بازار پارچه مبل ایران یافت می شوند می توان پارچه مبلی پورشه، پارچه مبلی مازراتی، تایتانیک، بوگاتی و امثالهم را نام برد. این ها مهم ترین و معروف ترین پارچه هایی هستند که عموما محصول کشور ترکیه، ایتالیا و چین هستند.

 

بازار پارچه مبلی فروش ها در تهران

بزرگ ترین راسته ی فروشندگان پارچه مبلی در تهران شامل دو محل اصلی است:

  • دروازه شمیران
  • کوچه محمدی در چهار راه یافت آباد

دو محل ذکر شده بالا بزرگ ترین راسته ها و همینطور پر تعدد ترین مغازه های پارچه فروشی با تنوع کارهای ارزان قیمت و همینطور گران قیمت را دارا هستند. شما در این دو بازار بزرگ پارچه فروشان مبل می توانید پارچه های مبلی انواع سبک های کلاسیک، مبلمان راحتی و پارچه های مخصوص مبلمان باغی را پیدا کنید.

البته در سایر نقاط تهران اعم از بازار مبل جاجرود و بازار مبل کمرد، همینطور به صورت پراکنده نیز می توانید تعدادی فروشگاه های مهم پارچه فروشی مبل را بیابید ولی بیشترین تنوع در این دو محل است.

لازم به ذکر است که برخی از وارد کنندگان و عمده فروشان پارچه نیز در محدوده دروازه شمیران هستند.

تماس با شعبات مبل ویلگا
شعبه 1 مبل ویلگا ☎ 66245252
شعبه 2 مبل ویلگا ☎ 66245450
شعبه 3 مبل ویلگا ☎ 66675277