با سلام و احترام به علاقه مندان صنعت مبلمان و دکوراسیون منزل

قابل توجه خریداران مبلمان چند نکته مهم که حتما به آن توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید مبلی را داشته باشید که متناسب با سلیقه و دیزاین منزل تان باشد به چند نکته اشاره می کنیم.

نکات مهم پیش از خرید مبلمان

  • سبک مدرن یا کلاسیک بودن مبلمان خود را انتخاب کنید. منظور سبک های مدرن، مدرن کلاسیک، کلاسیک استیل، کلاسیک آوانگارد و مبل کلاسیک
  • شکل ظاهری کار که شامل کلاف و فرم کلی و اندازه کار می باشد باید با توجه به فضای منزل تان انتخاب شود.
  • نوع چوب و کیفیت آن که مهم ترین گزینه برای انتخاب مبلمان است.
  • رنگ چوب و پتینه های کار شده روی مبل
  • پارچه و رویه کوبی مبل
  • قیمت تمام شده مبلمان

هر کدام از این موارد می تواند به انتخاب صحیح شما کمک شایانی بکند.

اما می خواهیم در مورد گزینه ۴ یعنی رنگ چوب مبلمان صحبت کنیم.

 

رنگ چوب مبلمان

رنگ مبلمان از نکات مهم در انتخاب می باشد که به دو دسته تقسیم می شود.

  1. رنگ چوب طبیعی
  2. رنگ چوب پوششی

 

رنگ های طبیعی یا چوب نما

گزینه اول، رنگ هایی هستند که می توان در آن بافت چوب و موج و گره چوب را به وضوح مشاهده کرد و اصطلاحا به آنها رنگ های چوب نما یا رنگ طبیعی گفته می شود. نمونه رنگ های چوب نما یا طبیعی، رنگ فندقی، گردویی و ماه گونی و خودرنگ است که هر کدام بسته به سلیقه می تواند سیر یا روشن باشد.

نمونه رنگ طبیعی فندقی روشن روی سرویس اتاق خواب

نمونه رنگ طبیعی فندقی روشن روی سرویس اتاق خواب

 

در ضمن رنگ های فندقی و گردویی را به نوعی می توان جزء رنگ های سنتی و مورد احترام و علاقه مردم دانست و در حال حاضر جزئی از زندگی آنها شده است. این رنگ زیبایی خیره کننده ای دارد و می تواند فضای دلنشینی را به وجود آورد که به همین جهت طرفداران زیادی دارد. رنگ های فندقی و گردویی از زمان های دور مورد استفاده قرار می گرفته و هنوز هم استفاده می شود و همینطور ادامه خواهد داشت.

رنگ گردویی و فندقی بیشتر در سبک مبلمان کلاسیک دیده می شود.

 

رنگ های پوششی مبلمان

در این دسته شما نمی توانید هیچگونه بافت و گره یا موجی در چوب ببینید ولی آنها نیز رنگ های زیبایی هستند و جذابیت ویژه و تنوع زیادی نیز دارند.

نمونه رنگ پوششی میزناهارخوری

نمونه رنگ پوششی میزناهارخوری

 

رفته رفته با تغییر شکل در دیزاین منازل این دسته از رنگ ها طرفداران زیادی پیدا کرده و جزء رنگ های جدید محسوب می شوند. از جمله این رنگ ها می توان به رنگ های کرم صدفی، کرم پتینه، رنگ وایت واش مات، رنگ طلایی، طلایی پتینه، الوان، ورق طلا، قهوه ای پوششی یا ونگه، کرم استخوانی و غیره اشاره کرد که هر کدام از این رنگ ها با سایه کاری پتینه های مختلف می تواند بسیار زیبا جلوه کند.

 

رنگ ورق طلا مبلمان

رنگ ورق طلا یکی از شاخه های رنگ پوششی مبلمان به حساب می آید. نحوه اجرای رنگ ورق طلا کاملا با رنگ های پاششی که به وسیله پیستوله انجام می شود فرق دارد. پروسه اجرای رنگ ورق روی مبل کاملا با دست انجام می شود و یک کار زمان بر است ولی در نهایت رنگ ورق طلا روی مبل اصالت خاص داشته و طرفداران بیشماری دارد.

رنگ پوششی بژ با سرگل ورق طلا

رنگ پوششی بژ با سرگل ورق طلا

 

رنگ آمیزی ورق طلا به صورت چند مرحله ای و با ظرافت خاصی انجام می شود و البته جزو گرانترین رنگ های پوششی مبلمان به حساب می آید. ورق های طلا که در این رنگ استفاده می شود گونه های ارزان قیمت و گران قیمت دارد که بسته به نوع کار و لوکس بودن مبلمان از مدل های مختلف آن استفاده می شود.

تماس با شعبات مبل ویلگا
شعبه 1 مبل ویلگا ☎ 66245252
شعبه 2 مبل ویلگا ☎ 66245450
شعبه 3 مبل ویلگا ☎ 66675277